ואדי ניסנאס – מסלול מומלץ לטיול של חצי יום בפנינה הקולינארית החיפאית

ואדי ניסנאס היא שכונה ותיקה בעיר התחתית של חיפה והיא מציעה לצד שכנתה המושבה הגרמנית שפע של אפשרויות למבקרים ולמטיילים. ואדי ניסנאס למעשה טומנת בחובה קסם בלתי רגיל, שרק מחכה להתגלות.

השכונה הקסומה הזו, המהווה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה הכל כך עשירה ומורכבת של העיר עצמה, מזמינה את המבקרים בה לצאת לשיטוט בין סמטאותיה הצרות המעוטרות בציורי קיר, לעצור בחנויות תבלינים ומטעמים מקומיים ולספוג את האווירה ואת המאפיינים הבולטים של תושבי המקום, הניכרים מכל עבר.

יש לא מעט מה לראות ולעשות בוואדי ניסנאס וביקור בה בהחלט מצדיק חצי יום לפחות. מתכננים "קפיצה" לאזור ורוצים לספוג את הקסם המיוחד שלה? הנה כמה רעיונות לנקודות עניין מיוחדות שכדאי לשלב בעת הביקור בה ומשהו טוב לקינוח, שאסור לכם לפספס.

אמנות רחוב ברחובות הואדי

גרפיטי בואדי ניסנס

הנה הזדמנות לראות את השכונה הצבעונית והמיוחדת הזו מזווית קצת אחרת. השכונה מתעוררת לחיים ומושכת אליה לא מעט מבקרים תודות לאמנות הרחוב שבה, ובמיוחד ציורי הקיר. מעבר לתפקידה כמרכז קולינרי ותרבותי, ואדי ניסנאס הפכה במרוצת השנים לכמעין גלריה באוויר הפתוח, שבה קירות מבניה מספרים את סיפורי העיר וציורי קיר משקפים את ההיסטוריה העשירה והדו קיום ההרמוני של קהילותיה.

בשיטוט ברחובות יוחנן הקדוש, הוואדי ואמיל תומא, תתקלו במורשתם של אמנים כמו חיה תומא, שיצירותיהם מפארות את קירות הרחובות. חיה תומא היתה אמנית קרמיקה יהודייה, ואמיל תומא, פעיל במפלגה הקומוניסטית הישראלית והיסטוריון, הותירו חותם שנותר עד היום, תודות לסיפור האהבה הלא שגרתי שלהם. שניהם מהווים השראה הן לאמנות המקומית והן ליצירות מופת ספרותיות כמו "חסות" של הסופר סמי מיכאל.

שוק ואדי ניסנאס

ירקות ופירות צבעוניים בשוק

אחת מנקודות העצירה היותר מומלצות בשכונה הזו הוא שוק ואדי ניסנאס, הידוע כשוק הקטן ביותר בארץ. הוא עמוס במגוון של דוכנים המציעים תוצרת טרייה, תערובות קפה ייחודיות ופלאפל ושווארמה טעימים, והוא ידוע כגן עדן לחובבי קולינריה ולטבחים ביתיים. הייחודיות והיופי של השוק הזה הם הרבה מעבר לנפלאות ולתוצרת שלו, אלא היותו ככזה המצליח לרכז במקום אחד את המהות האמיתית של השכונה ושל הקהילה עצמה, המתגוררת בה. 

אלוואדי כלי נגינה

כינור ישן

שוכנת ברחוב הוואדי 33-37, אלואדי כלי נגינה היא אחת מנקודות העצירה היותר קסומות בשכונה ומקום מומלץ לביקור לא רק לחובבי מוסיקה. היא מציעה מגוון עצום של כלי נגינה למכירה וגם שירותי תיקון, לזקוקים לכך. מה שמייחד אותה מחנויות אחרות הוא האוסף הייחודי של כלי הנגינה האתניים שבה, כולל דרבוקות וכלי נגינה אחרים, שמקורם במצרים וסוריה. הנה המיקום שלה בגוגל מפות.

ולקינוח – ארוחה טובה באוניקס

אז, אחרי שיטוט בשכונה ועם הרעב, שבא וודאי תוך כדי, אין כמו לסיים את היום או את אחר הצהריים בארוחה טובה, משביעה ומפנקת באחת המסעדות היותר בולטות בשטח – מסעדת אוניקס.

מסעדת השף החיפאית הנהדרת הזו נמצאת בדרך העצמאות 104 ומעמידה לרשותכם תפריט בעל השפעות איטלקיות, אסיאתיות וצרפתיות, המתבססות כולן על חומרי גלם טריים וטובים. המקום פתוח לאורך כל השבוע החל מהשעה 18:00, ובשישי ושבת החל מהשעה 13:00 (בראשון המסעדה סגורה).

Close
Close
הזמנת שולחן